На фото: Ольга Косач - Драгоманова
Відбулася перша зустріч учасників проекту "Вишивка етнографічна" у Німеччині.
Ми говорили про книгу, що вийшла друком у Києві 1876 року і стала першою ґрунтовною етнографічною працею з української орнаментики.
Мова йде про „Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки“ Ольги Косач (Олени Пчілки). У книзі зібрані зразки традиційних візерунків Волині, де довгий час жила дослідниця. У чому ж полягає проект? Найперше – вивчити та відтворити орнаменти зі сторінок книги, провести кілька зустрічей та майстер - класів. А ще - створити повноцінні вироби і представити їх у різних містах Німеччини.
Кілька світлин з першої зустрічі:
Слід сказати, що ініціатори -всеукраїнська спільнота «Спілкування за вишиванням» вже провели кілька виставок з майстер класами – у Києві та Львові. Вони залучили понад 30 авторів з 13 областей України, які працюють над відновленням аркушів першоджерела. Ідея залучити до участі Мюнхенських (і не лише) любителів рукоділля та етнографії належить Об’єднанню українських жінок Німеччини (ОУЖ), СУСН намагатиметься активно підтримуватиме проект.
Надя Галабурда з ОУЖ показала кілька зразків своїх робіт та світлини майстринь з України. Початково організаторки хотіли відтворювати традиційні узори відповідно до книги, але декого зразки надихнули на роботи у техніці печворк, плетіння з бісеру, малюнки.
Ось деякі роботи майстрині учасниць проекту в Україні:
https://www.facebook.com/events/1436822666628609/
https://www.facebook.com/ZETAmodaUkraine
http://prekrasa-studio.blogspot.de/2015/05/blog-post_20.html
http://prekrasa-studio.blogspot.de/2015/05/blog-post_20.html
Отже, організатори запрошують усіх зацікавлених приєднуватися, організовувати зустрічі у своїх містах або спілкуватися у спеціально створеній фейсбук групі.
Буде цікаво і тим, хто хоче навчиться, і тим, хто вже є майстром або майстринею!
Наступна зустріч у офф-лайн запланована у вересні.
Перша виставка відбудеться у грудні 2015 року з нагоди 70-річчя ОУЖ.
Вашим запитанням буде рада організаторка Надя Галабурда:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Або просто приєднуйтесь до групи на Fb там більше фотографій, статей про виставки та проекти!