Урочиста академія відбулася 30 червня у місті Мюнхен. Традиційно, біля Української греко-католицької парафії Покрови Пресвятої Богородиці і св. Апостола Андрeя Первозванного, пройшов молебень біля Хреста, присвяченого борцям за волю і незалежність України.

Імпреза розпочалася показом фільму про діяльність та багаторічну історію становлення організації. Серед шановних і почесних гостей з нагоди ювілейного святкування СКУ були присутні: Владика УГКЦ у Німеччині та Скандинавії Петро, Отець УАПЦ Валентин Смоктунович, консул Генерального консульства України в Мюнхені Дмитро Шевченко, професор і ректор Українського Вільного Університету в Мюнхені Марія Пришляк та багато інших.

Вітальним словом урочисту академію відкрила, голова Об'єднання Українських Організацій Німеччини Леся Шрамко: «Цей захід – символ єднання інтересів українців у цілому світі. Наша культурна спадщина щороку збагачується, історична пам'ять стає прозорішою. Тож, підтримка цілісності України – це громадянський обов’язок усіх українських патріотів у світі. Це захист наших інтересів і дотримання принципів демократії та людських прав». Пані Шрамко також зауважила, що «для всіх українців в Німеччині найголовнішим завданням є дбати про те, щоб завжди говорити правду та підтримувати один одного. Саме тому 5 років тому було засновано Об’єднання українських організацій у Німеччині».

Гості привітали візит Голови Міграційної ради Дімітріни Ланг. Вона висловила свою позитивну думку щодо «об’єднання українських організацій в Німеччині та тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування щодо висвітлення українських питань». До її слів приєдналася і Ольга Дуб, перша українка, яка цього року увійшла до Міграційної ради міста Мюнхена, наголосивши на пріоритетності українських інтеграційних та культурних проектів: «50 років СКУ працює заради покращення іміджу України у цілому світі. І для нас дуже вагомим є подальше зміцнення України як держави та визнання усіх історичних подій, що з нею пов’язані, на світовому рівні».

Святкування не обійшлося без фуршету і концертної програми. Гості вечора насолоджувалися грою талановитих Оленки Савки (саксофон, віоліне), Розена Делева (фортепіано). З урочистою промовою виступив Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій. А консул Генерального консульства України в Мюнхені, Ігор Березкін висловив сподівання, що наступні збори СКУ в Донецьку, Луганську та Севастополі. «Це стало б своєрідним символом нашої перемоги, нашої національної ідентичності», – підкресли він.

Пан Чолій неодноразово наголосив, що під час офіційних зустрічей, баварські посадовці визнають внесок ОУОН у процес розуміння німцями серйозності російської агресії в Україні та співпрацю наших держав.

Наприкінці імпрези пан Президент СКУ вручив представникам ряду громадських організацій подяки.

Яскравим доповненням  став виступ танцювального ансамблю «З перцем».

Текст: Марія Мельник

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ