Дорогі друзі!
У 2000-них роках СУСН видавав електронну газету. Пропонуємо вашій увазі вам деякі статті з архіву.
Моє дослідження Берліна розпочалось із перегляду форумів у всесвітній павутині і я зрозуміла, що місто просто вирує життям, і кожен в ньому може знайти щось до смаку. У пошуках безпечного місця проживання я звернулась до представництва Союзу українських студентів у Німеччині у Берліні* , і вони виявились дуже привітними, турботливими та охочими допомогти. Тому я вже наперед відчувала, що моє перебування там буде сповнене цікавим спілкуванням!!! Так і сталось!
Отож, у свій перший день в столиці Німеччини я, звичайно, пішла оглядати саме місто. Берлін - дуже привітний до туристів, адже перша екскурсія по місту може бути безкоштовною! Треба знати тільки час та
місце зустрічі! (Для цього заходьте на www.neweuropetours.eu. Ці безкоштовні тури також діють в Мюнхені, Амстердамі,
Лондоні, Парижі, Едінбурзі, Мадриді чи Єрусалимі). Трохи менше ніж за чотири години гід показав нам основні атрибути
Берліна: Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг, руїни Берлінської Стіни, Університет Гумбольдта, Меморіал загиблим євреям,
бункер Гітлера, Берлінський катедральний собор з телевізійною баштою та багато інших цікавинок з історії. Того ж першого дня я побувала на показі українського короткометражного кіно. Наступного дня я приєдналась до екскурсії у концентраційний табір в Захсенгаузені. Це, звичайно, далеко не розважальна екскурсія, а дощ зі снігом того дня спричинив ще сумніше враження від табору! Прикро, наскільки ж вигадливими можуть бути люди у знищенні одне одного!
Окрім екскурсій, які мене вводили в культуру та історію німецького народу, я потрапила також у вир культури української
- сучасної та традиційної, адже в Берліні я вперше в житті (!) пішла на урок
українського танцю, побувала на літературному вечорі Юрія Андруховича, Миколи Рябчука та Сергія Жадана,
творчість яких презентували на цьому вечорі в перекладі німецькою мовою. Це була дуже гарна дискусія не лише для українських, але й німецьких слухачів, якими вщерть був заповнений зал. Українські митці охоче та
відкрито розповіли про радянське минуле України та про те, як жилось поетові у ньому.
Також мені випала нагода приїхати до Берліна під час проведення кінофестивалю ≪Berlinale≫. Це додало місту якоїсь святкової атмосфери, де ніби всі, затамувавши подих, слідкували за ходом подій. Крім того, що я на
вулиці міста побачила таких зірок Голівуду як Стів Мартін та Жан Рено, то я ще побувала на прем’єрі нашого українського
короткометражного фільму ≪Діагноз≫ Мирослава Слабошпицького.
І загалом моє перебування у Берліні було наповнене спілкуванням з багатьма цікавими людьми, з якими можна було
побалакати рідною мовою, чого мені так бракує тут, в Данії, де я вже п’ятий місяць перебуваю на студентському стажуванні. І все це завдяки згуртованому та дружелюбному товариству українців у Берліні!
Дякую вам за гарні враження!
Для SUSN News № 6 (червень, 2009) Віра Кончак, 24 роки, студентка Львівського Національного Університету ім. І. Франка, факультет іноземних мов.
З листопада 2008 по травень 2009 перебувала в Данії в містечку Хольбек за 60 км на захід від Копенгагена на студентському стажуванні в Коледжі Бізнесу та ІТ.
* - на 2015 рік представництва в Берліні не існує, але є декілька нових членів СУСН, які б хотіли його відновити.