(стаття у розробці, ваша допомога буде доречною)

Отже, ви вже навчаєтесь у німецькому уні, на мовних курсах або приглядаєтесь до можливих варіантів?

Слідкуйте за нашим сайтом та групою у Фейсбук -  вечірки, семінари, подорожі, пропозиції роботи, політичні акції ми анонсуємо там (наші члени також отримують спеціальну розсилку), а в цій статті ще низка ідей та  лінків, що стануть в нагоді на новому місці.

По всій Німеччині

 • Подорожувати разом в авто - у Німеччині дуже популярний доїзд до потрібного пункту разом з Mitfahrer. Власники авто викладають інфо про вільні місця та дати поїздок на спеціальних сайтах. Оплата - приблизна вартість бензину поділена на учасників. Це найдешевший спосіб подорожей, популярний і серед молоді, і серед тих, хто часто їздить на роботу в інше місто. Існує ряд сайтів, груп у соціальних мережах, тощо. Часом є і подорожі в інші країни, навіть в Україну. Найпопулярніші портали: http://www.mitfahrgelegenheit.de/   та http://www.blablacar.de/
 • Подорожувати разом на потязі. Також є ряд Інтернет - ресурсів, де можна знайти попутчиків для подорожі на групових квитках (а на них у кожній федеральній землі ціла низка).
 • Ділитися їжею "food sharing" - така соціальна ініціатива набирає популярності серед європейських студентів та молоді, адже йдеться не лише про економію, а й про нові знайомства з відкритими та ініціативними людьми та участь у суспільному русі проти надмірного споживання та перевиробництва в Європі. Ви закупили забагато продуктів для грилю у гуртожитку або не встигаєте доїсти "передачу з дому" або навпаки шукаєте хто б поблизу міг сьогодні поділитися чимось смачненьким?  На сторінці http://foodsharing.de можна розмістити або знайти потрібну інформацію. Цікаво про власний досвід дівчини можна прочитати у цьому блозі.
 • Підучити англійську можна наприклад на безкоштовних заходах в Amerikahaus (дискусійні та літературні вечори, демонстрація фільмів...)

          А ще є розмовний клуб у СУСНі, пишіть запитайтися емейлом :)

 • Культурне дозвілля. Чи знаєте ви, що практично кожен німецький музей має дні (або години у кінці дня), коли вхід коштує половину вартості або й символічно - 1 євро?

Окремі міста:

Мюнхен

 • Hallensportprogramm -  місто Мюнхен пропонує можливість займатися спортом за дуже помірними цінами. Це щоразу щось інше (плавання, йога, паркур, танці) в іншому приміщення. Замельдуватися можна будь-коли. Ціна -  разовий FreizeitSport-Tickets 2,60 Euro.  Квиток на 4 рази  ( Streifenkarte mit insgesamt 4) - 10,- Euro. Придбати можна на Інфостенді Ратуші, у касах MünchenTicket. Програма та подробиці на сайті міста.
 • Майже всі басейни міста суттєво знижують ціну на першу годину зранку та 1,5 год перед закриттям.
 • Недорого купити щось потрібне - продати шось непотрібне або й отримати задарма можна у групі "чорна дошка Мюнхену" - віртуальна дошка оголошень
 • "Житло за допомогу" - не секрет, що останній семестр знайти кімнату для студента у Мюнхені - то був нелегкий квест. Одна з альтернатив "Wohnen für Hilfe". Ви проживаєте у людини похилого віку, платите симврлічну ціну або зовсім нічого, але певну кількість годин допомагаєте по господарству. Ваші стосунки регулюються договором. Звичайно, цей спосіб має ряд недоліків, але обирати вам. Тому даємо посилання на один з порталів (у кожному місті їх кілька - скористайтесь пошуком у Інтернет, Штудентенверк теж має таку послугу).
 • Всеж таки цікавить гуртожиток? Один з варіантів є при українській "Рідній школі".
 • Стати мешканцем безкоштовного інтернаціонального WG можна теж за допомогу і вільний час:

          http://info.gll-muenchen.de/wg-gesucht/

 

Нюрнберг (Фюрт, Бамберг та інші міста Франконії)

 

Аугсбург

 Вюрцбург

 • "Житло за допомогу" - ждя тих, хто не отримав кімнату у гуртожитку або хоче зекономити може бути цікавим варіант "Wohnen für Hilfe". Ви проживаєте у людини похилого віку, платите символічну ціну або зовсім нічого, але певну кількість годин допомагаєте по господарству. Ваші стосунки регулюються договором. Звичайно, цей спосіб має ряд недоліків, але обирати вам. Тому даємо посилання на один з порталів (у кожному місті їх кілька - скористайтесь пошуком у Інтернет).
 • Подорожувати разом. У цій фейсбук - групі зібраний перелік спільнот для пошуку попутчиків з або в Вюрцбург.

 

Пассау

 

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ