Ця проблема є в багатьох

Ці відчуття знайомі більшості з нас: постійна втома,  брак часу, безліч завдань, розгубленість, і з чого починати?….84 нових повідомлення, нових? А може й старих, навіть страшно подумати скільки часу знадобиться для того щоб, ту пошту  переглянути…а тут ще розсилки, в яких цікаві події, поїздки, стажування, гранти, робота…і в переважній більшості всюди стоять дедлайни,  починаєш боятися цього слова, воно викликає внутрішній дискомфорт, а подекуди розгубленість, і навіть нудоту. Поза тим сайт СУСНу вже «пилюкою припав», а  є ж стільки усього цікавого щоб розповісти:  подорожі, знайомства з цікавими людьми,  ідеї до проектів,  розмови з друзями…просто розмови… про космос, Індію, йогу, подорожі, що нас надихає, що ми любимо готувати, та де найкраще місце для вечірки чи нового побачення) Про такі речі так приємно думати в літку…коли навіть пташки співають про тепле море, позитив і радість ( насолоду?)…до чого ж я веду? … а до того, що кожному із нас , стільки всього хочеться встигнути поки ти молодий….І поряд молоді, креативні, натхненні свіжим, свобідним повітрям люди, з яких немов рікою ллється життєва енергія, і постійне бажання розвиватися, йти в вперед, підкорювати вершини і розбивати колінка, інколи аж до крові, але це нічого якщо ти на шляху до своєї мрії, вона тоді, кажуть, ще солодша і духмяніша на смак…Ось на цьому місці мені в голові, немов червоним світлом мигає запитання, ЯК????? Як вспіти все про що ми думаємо, бути продуктивним протягом дня, як правильно розкладати пріоритети, як вибратися із полону свого швидкого ритму, і зробити так, щоб час працював на тебе, і приносив найкращі результати, що це за злі чудовиська, котрі крадуть наш з вами час, як правильно ставити собі ціль і розвивати стратегічне мислення…

І дуже вчасно партнерка СУСНу (і сама нещодавно студентка) Ольга Дуб запропонувала для наших активістів воркшоп на тему « Особистий та таймменеджмент». За допомогою нових знань ми прагнули упорядкувати кожен свій власний час та всі разом роботу Управи.

Що з цього вийшло?

Я перестала лякатися мертвого слова дедлайн, навпаки почала розуміти, що строки та терміни  – мої надійні орієнтири , тепер знаю як уникнути стресу перед іспитами, і робити все вчасно!!!

Навчилася  ставити правильну ціль, і її правильно формулювати за допомогою SMART - методу.

 

S. (Specific) – Конкретна! Ціль має бути чітко сформульована!
Ви маєте чітко визначити: хто має  виконувати необхідні дії, чи може бути залучений ще хтось, чого саме хочете досягти і чому.
M.  (Measurable) – Ціль має бути вимірювана (знання мови - якими балами оцінюєтьмя, новий сайт - до коли має запрацювати і яку кількість відвудувань має набрпти, тошо).
ВиПотрібно визначити критерії, по яких буде визначатися чи ціль досягнута чи ні!
A.  (Achivable) – Досяжна. При постановці цілі ви маєте бути впевнені, що вона досяжна, хоч і потребує зусиль.
R.  (Result-oriented) – Орієнтована на результат. Ціль має бути орієнтована на результат, а не на зусилля, які ви будете витрачати при її досягненні.  Результат це Ваша мотивація, це те чого ви прагнете!
T. (Timed) – Орієнтована на певний термін. Зафіксуйте час, до якого ціль має бути виконана.

Я задумалась над тим, що потрібно змінювати свої звички, бути більш вимогливішим до себе і обов’язково дотримуватися дисципліни, для мене останнє найважче…але я ще працюю над собою…#самовиховання не легка штука, але це як не їсти після 18 год, або як правило «на відпустці можна все»)…головне не переборщити).

Які ж конкретні поради?

Звичайно, ми говорили про так званих «пожирачів часу» - соціальні мережі, цікаві сайти, зайві розмови під час робочого процесу.). Кожен знову замислився -  скільки часу він реально може витратити на це, іскількох розмов можна уникнути ввічливим поясненням про те, що наразі маєш термінові завдання.

За переконанням італійського економіста Парето -  лише 20% справ приносять 80% результату. Саме в них варто інвестувати свій час, не ховаючись за величезну кількість малозначних справ. Подумайте над тим, що бути постійно заклопотаним – не те саме, що бути ефективним.

Навчіться нарешті  казати «ні.» Запитайте себе: "Що буде, якщо я цього не зроблю?" Якщо ваша відповідь: "Не відбудеться нічого страшного," - не робіть цього. Не витрачайте свій час на справи, які не мають ніякого значення!

Концентруйтесь на тому, що ви в даний момент робите. Неважливо, чи  це написання статті, чи розрахунки бюджету проекту, чи приємна прогулянка з подругою. Якщо ви вже зайняті конкретною справою - слід приділити увагу саме їй.

ДУЖЕ важливо постійно відділяти справді важливі від не важливих.

А ось один з методів, як навчитися визначати важливе. Він називається «матриця Ейзенхауера» за  прізвищем президента США, що цей метод і почав використовувати. Справи розподіляються на чотири групи за критеріями: терміновість та важливість справи:

1.     Термінові та важливі.

2.     Важливі, але не термінові.

3.     Термінові, але не важливі (якщо йдеться про командну роботу, такі завдання рекомендовано делегувати іншим).

4.     Не термінові та не важливі.

 

Цей метод ефективний для планування роботи на тривалі періоди, а от для планів на день чи тиждень пропонується метод п’яти пунктів.

Заведіть звичку, визначати звечора п’ять найважливіших справ на завтра. А наступний день починайте з найскладнішої з них. 

Це зробить результати для помітнішими і підвищить самооцінку :)

Кажуть, щоб якась дія перетворилась на звичку – потрібно 30 дні…перевіримо?

 

Текст: Марта Оришко, Катерина Проскура

 

 

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ