26 листопада відбувся тренінг "Симульований відбір персоналу - Assessment Center".
Чим відрізнявся цей захід від традиційного воркшопу про працевлаштування або й від прочитання ґрунтовної статті на тематичному сайті?
Як вдало сказала одна з учасниць «Багато практики – мало теорії». Будемо чесні – у теорії більшість з нас в курсі як поводитися на співбесіді чи у конфліктних ситуаціях з керівниками та колегами. Але десь воно все вивітрюється коли події розгортаються офф-лайн, у реальному часі. В цьому і полягала ідея тренінгу – дати можливість попрактикуватися, випробувати себе , але водночас створити достатньо дружні умови для перших-других спроб та їх аналізу, щоб знати де наступний раз «соломки підстелити».
Тож кожен мав репетицію важливих частин процесу працевлаштування. Спочатку - представлення себе та мотивації отримати омріяну позицію. Повірте, що перед великою кількістю незнайомих людей це не було простіше ніж перед спеціалістом з набору персоналу. Час виконання – 5 хвилин. Скоро всім стає зрозуміло, що 5 хвилин це зовсім не мало і вже за 3 можна справді достатньо сказати й показати. Практично всі учасники в якийсь момент починають нервуватися, але беруть себе в руки й продовжують говорити.
Робота в групах – дискусія та створення спільної презентації на популярну (чи то популістську) тему. Цікаво як по різному одні й ті самі люди роблять презентацію самостійно та в групах, як шукають компроміси та рішення у випадках розбіжностей у поглядах за сприятливих обставин та під тиском (наприклад – брак часу чи більш наполегливий опонент).
Та найцікавішою була друга частина роботи в групах - рольова гра під час якої кожен відчув себе у ситуації працівника, що має пояснити своє спірне рішення та керівника, що проводить розмову і аналізує мотиви та наслідки.
Рольова гра "Як ви могли звільнити пана Мюллера?"
Наприкінці дня - стрес – інтерв’ю – розмова віч – на – віч з потенційним роботодавцем. Маючи негативну відповідь у житті ми часто губимся в здогадках - чому ж відмова. На тренінгу можна було отримати ці відповіді та поради на що звернути увагу.
Тут варто зазначити, що нашими тренерами були бізнес – тренер Ольга Дуб (Dub Business Consulting) та Alexander Anifandakis (BRIDGE Content Marketing GmbH). Частину завдань учасники могли пройти за бажанням українською або німецькою мовою.
Здається – це найцікавіше, що було, а біло цікаво.)
Тепер подяки.
У хронологічному порядку:
Марті Оришко та Ользі Дуб – за ідею, Ользі Дуб та Мар’яні Дуб за співпрацю і проведення тренінгу, який з індивідуальними консультаціями, затягнувся аж до восьмої, Тетяні Сіваченко – за організацію, реєстрацію та навігацію, Ганні Кінаш та MORGEN, das Netzwerk Münchner Migrantenorganisationen. за величезну допомогу з приміщенням, всім, хто брав участь – за активність та відгуки, окремо – тим хто допомагав розставити – прибрати меблі, роздаткові матеріали та посуд, Катерині Проскурі – за організацію всякого впродовж дня та за те, що написала цей текст.