26 листопада відбувся тренінг "Симульований відбір персоналу - Assessment Center".

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим відрізнявся цей захід від традиційного воркшопу про працевлаштування або й від прочитання ґрунтовної статті на тематичному сайті?

Як вдало сказала одна з учасниць «Багато практики – мало теорії». Будемо чесні – у теорії більшість з нас в курсі як поводитися на співбесіді чи у конфліктних ситуаціях з керівниками та колегами. Але десь воно все вивітрюється коли події розгортаються офф-лайн, у реальному часі. В цьому і полягала ідея тренінгу – дати можливість попрактикуватися, випробувати себе , але водночас створити  достатньо дружні умови для перших-других спроб та їх аналізу, щоб знати де наступний раз «соломки підстелити».

Тож кожен  мав репетицію важливих частин процесу працевлаштування. Спочатку - представлення себе та мотивації отримати омріяну позицію. Повірте,  що перед  великою кількістю незнайомих людей це не було простіше ніж перед спеціалістом з набору персоналу. Час виконання – 5 хвилин. Скоро всім стає зрозуміло, що 5 хвилин це зовсім не мало і вже за 3 можна справді достатньо сказати й показати. Практично всі учасники в якийсь момент починають нервуватися, але беруть себе в руки й продовжують говорити.  

Робота в групах –  дискусія та створення спільної презентації на популярну (чи то популістську) тему. Цікаво як по різному одні й ті самі люди роблять презентацію самостійно та в групах, як шукають компроміси та рішення у випадках розбіжностей у поглядах за сприятливих обставин та під тиском (наприклад – брак часу чи більш наполегливий опонент).

Та найцікавішою була друга частина роботи в групах - рольова гра під час якої кожен відчув себе у ситуації працівника, що має пояснити своє спірне рішення та керівника, що проводить розмову і аналізує мотиви та наслідки.


Рольова гра "Як ви могли звільнити пана Мюллера?"

 

Наприкінці дня - стрес – інтерв’ю – розмова віч – на – віч з потенційним роботодавцем. Маючи негативну відповідь у житті ми часто губимся в здогадках - чому ж відмова. На тренінгу можна було отримати ці відповіді та поради на що звернути увагу.

Тут варто зазначити, що нашими тренерами були бізнес – тренер Ольга Дуб (Dub Business Consulting) та Alexander Anifandakis  (BRIDGE Content Marketing GmbH). Частину завдань учасники могли пройти за бажанням українською або німецькою мовою.

 

Здається – це найцікавіше, що було, а біло цікаво.)

 

Тепер подяки.

У хронологічному порядку:

Марті Оришко та Ользі Дуб – за ідею, Ользі Дуб та Мар’яні Дуб за співпрацю і проведення тренінгу, який з індивідуальними консультаціями, затягнувся аж до восьмої, Тетяні Сіваченко – за організацію, реєстрацію та навігацію, Ганні Кінаш та MORGEN, das Netzwerk Münchner Migrantenorganisationen. за величезну допомогу з приміщенням, всім, хто брав участь – за активність та відгуки, окремо – тим хто допомагав розставити – прибрати меблі, роздаткові матеріали та посуд, Катерині Проскурі – за організацію всякого впродовж дня та за те, що  написала цей текст.

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ