День перший.

Цієї суботи, в приміщенні Selbsthilfezentrum München, минула річна зустріч Союзу українських студентів у Німеччині.

Вітальним словом розпочала зустріч Голова Управи СУСНу, Катерина Проскура. Модерувала цьогорічний з’їзд Тетяна Сіваченко. Протокол вела Іванна Захаревич. Голова  лічильної комісії – Руслана Мишеловка.

Як почесний гість був присутній  консул Генерального консула України в Мюнхені, Дмитро Шевченко. Він привітав учасників і гостей з урочистим відкриттям з’їзду та поділився думками про важливість зв’язку із Батьківщиною за кордоном: «СУСН – одна з найстаріших студентських організацій Німеччини. Я також був колись студентом і розумію, наскільки важливо для всіх українців, що перебувають за кордоном, підтримувати контакти з рідною домівкою. Тож, таке об’єднання українців в Німеччині є необхідним і вагомим. Особливо в сьогоднішніх умовах війни є вкрай актуально репрезентувати нашу країну. І студенти є тією активною громадою, що репрезентує сучасну Україну за кордоном якнайкраще». Також пан Дмитро запропонував активно інформувати всіх українських студентів німецьких ВНЗ про діяльність СУСН та запропонував допомогу у цьому питанні.

Своє відеопривітання надіслала учасникам заходу референт, член Управи СУСН, Мар’яна Сигінь, яка, на жаль, не змогла бути присутньою на з’їзді. Вона поділилася ідеями щодо майбутніх workshops на 2017 рік.

Про власний незабутній досвід співпраці у рамках програми «Erasmus розповіли учасники з’їзду – Іванна Захаревич (доповідала про Словенію), Руслана Мишеловка (ділилася враженнями про Кіпр), Анна Кінаш (згадувала тренінг в Італії).

Неоціненний досвід комунікації, чисельні навчальні семінари, креативні завдання, екскурсії, тісний зв’язок різних культур, захоплюючі знання щодо створення власних workshops – про все це учасниці з’їзду готові були говорити без упину. Адже завдяки отриманим знанням та навичкам вони зможуть тепер втілювати власні успішні проекти.

Окрім цього, на заході обговорювалися освітні та інформаційні заходи для української молоді в Німеччині, які вже були вдало реалізовані. Серед таких, наприклад, семінар на тему «Erfahrungsaustausch. Пошук Роботи та Кар’єра в Німеччині», тренінг «Симульований відбір персоналу – Assessment Center» у співпраці з Dub Business Consulting. Активно продовжує свою роботу англійсько-німецький розмовний клуб, а бібліотека СУСНу поповнюється новими виданнями англійською, німецькою, французькою та українською мовами.

Наприкінці зустрічі учасники та гості згадували спільні мандрівки у гори, на озера чи подорожі містами.

Були висловлені побажання щодо наступного року, намітилося створення двох робочих груп.

Наступну каденцію Управа СУСНу працюватиме у складі:

Голова Управи  – Катерина Проскура
Заступник  голови – Іванка Захаревич
Секретар –  Ганна Кінаш
Скарбник – Руслана  Мишоловка
Референтка з PR та медіа –  Марія Мельник
Референтка – другий секретар – Єлизавета Пономаренко
Референтка з освітніх та інформаційних проектів– Мар’яна Сигінь

 Пріоритетними напрямками роботи лишаються інформаційні та освітні заходи для студентів, а також міжнародні молодіжні проекти. Разом з тим, Управа розгляне можливості пожвавлення роботи у інших містах, крім Мюнхену та на співпрацю з «випускниками » СУСНу (зацікавлені вже можуть проявляти ініціативу та виходити на зв’язок: іЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Найближчий зпланований захід СУСНу - мандрівка до Ліндау  (16 липня, неділя) - анонс незабаром.

Наприкінці червня та у липні  представники Управи та організації візьмуть участь у низці офіційних заходів (зустріч з Головою СКУ, заході щодо ситуації в Україні у Баварськоиу Ландтазі, річних зборах шкільного товариства "Рідна школа" тощо). Звертаємо увагу та запрошуємо приєднатися до нас 6 липня на вернісажі виставки обдарованих дітей з України "Європа у дитячих роботах".

Робочі зустрічі та засідання Управи з передачі справ відбудуться також у липні.

Як дати для 43 - го Генерального з’їзду розглядаються лютий або квітень 2017 року.

А перший, офіційний день, 42-гого з’їзду Союзу українських студентів у Німеччині минув у затишній атмосфері нових знайомств, смачної кави та креативних ідей на наступний рік.

До нових зустрічей в лавах СУСН!

 

...А на другий день найбільш невгамовні студенти й  друзів подалися у баварські Альпи...

 

 

 

 Текст: Марія Мельник, Катрина Проскура

 

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ