Одним з важливих проектів, у котрих взяли участь члени Союзу українських студентів  у Німеччині цьогоріч, стало стажування  у Верховній Раді України.

Ціллю було – дати уявлення про робочі будні депутатів, залучити молодь до роботи та створити контакти як між молоддю, так і з українськими політиками.

Зазначимо, що за повідомленням організаторів – Світового конгресу українських молодіжних організацій – вони отримали понад 200 заявок на участь. Учасниками стали 30 молодих українців, що здобувають освіту або народжені і живуть у 23 країнах світу а також 10 перспективних представників молоді, що проживають на території України.

 

Ось враження однієї з двох наших учасниць – Аліни  Саєнко ( Березань- Хайльдерберг).

 

Мені випало честь співпрацювати з народним депутатом Григорієм Тімішем та його помічником Тарасом Боярчуком, котрі ведуть роботу в комітеті з питань європейської інтеграції.  

Перші дні

Відео з урочистого відкриття.

https://www.youtube.com/watch?v=xNUkOhRQnrg

Найцікавішою частиною виявилася робота в округах, але їй передували кілька днів у Києві. Ми відвідали парламентські слухання на тему "Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації", де було неодноразово наголошено на важливості  розвитку молоді та її залучення до політичного життя України, адже країні так потрібні нові обличчя та прогресивні політичні діячі!

Українські ЗМІ та їх роль в Україні і за кордоном

Третій день нашого стажування в Києві був присвячений роботі ЗМІ. Ми відвідали офіс телеканалу “UA TV” – українського каналу іномовлення, який вже два роки забезпечує доступ іноземної аудиторії до правдивої, об'єктивної та повноцінної інформації про події в Україні. Трансляція здійснюється п`ятьма мовами: українською, російською, англійською, арабською та кримськотатарською і доступна майже у всіх куточках світу. Мета телеканалу – формування позитивного іміджу України у світі.

Посилання:

https://ukrstream.tv/stream/ua_tv_live#.WhYEXfnibDc

Після обіду ми мали нагоду відчути робочу атмосферу «5 каналу», увірвавшись до студії прямо під час прямого ефіру новин. Досвідчена ведуча Лариса Губіна продемонструвала свою майстерність і не втратила концентрацію ні на секунду, аж доки не довела справу до кінця. Працівники «5 каналу»  працюють над тим, щоб щогодини видавати нову порцію свіжих актуальних новин, адже від розважального контенту канал відмовився.

В епоху інформаційної війни поширення правдивої об`єктивної інформації є надзвичайно важливим завданням. Проте слід зазначити, що й на регіональному рівні наявність незалежного від держави та окремих осіб телеканалу є не менш потрібною для якісного демократичного розвитку держави.

 

Трохи поза кадром. Екскурсія в Ірпінь

Ірпінь – місто парків, здоров`я та спорту

Проживали ми у готелі в місті Ірпінь. В один з вечорів радник міського голови Максим Плешко проводив для учасників заходу екскурсію містом. Ви й не уявляєте як сильно була вражена українська діаспора, яка аж ніяк не очікувала побачити таку багату і розвинену інфраструктуру у невеличкому місті з населенням 80 тисяч людей.

На сьогодні в Ірпені налічується 40 спортмайданчиків, 12 спортзалів, 4 стадіони, 3 футбольні поля та 5 футбольних майданчиків. А минулого року Ірпінь було занесено до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість реконструйованих та збудованих за два роки парків і скверів. Також дуже вразив «Прозорий офіс» - мультифункціональний центр надання адміністративних послуг, де знаходиться кімната спостереження. По цілому місту встановлено 128 камер спостереження, що значно спрощує ведення слідства та встановлення порушників. Місцева влада дбає про здоров`я жителів та навколишнє середовище, тому активно ведеться будівництво велосипедних доріжок (зокрема й сполучення Ірпінь-Київ). Дуже сучасно та вишукано виглядає центр міста, а головною прикрасою центральної площі став пам`ятник молодому Шевченку. Також слід згадати про затишну бібліотеку з комфортними місцями для читання. І все це було створено лише за останні 3-4 роки завдяки роботі мера міста Володимира Карплюка та його команді.

На запитання, звідки такі кошти на розбудову міста, радник міського голови відповів дуже лаконічно: «Справа не в кількості надходжень, а в умінні та БАЖАННІ ними правильно розпоряджатися»

 

Робота на окрузі в Чернівецькій Області

Чернівці – Україна в мініатюрі

18 листопада рівно за розкладом о 7:30 наш потяг прибув до Чернівців, де почався перший день роботи на окрузі депутата-мажоритарника Тіміша Григорія Івановича. Два наша група з трьох учасників провела з депутатом, відвідуючі начелені пункти, за які він відповідальний. Зустріч з активними громадянами, спілкування з головами сільських рад, директорами шкіл, дитсадочків та музеїв, співпраця з місцевим телеканалом доповнювалася зворушливими краєвидами та цікавою історією прикордонного округу України. Я поглянула на свою рідну країну вже іншими очима, під іншим кутом ( подекуди під соціологічним :) ), намагаючись зануритися в життя людей, щоб краще зрозуміти їх потреби. Одночасно в голові крутилися думки щодо можливої співпраці з активними представниками громадянського суспільства, що яка так бажають позитивних змін та намагаються проводити їх своїми руками. Адже таке суспільство має величезний потенціал та справді заслуговує на кращі умови, на краще життя.

Щоб мої слова не лишалися надто загальними та пустими наведу декілька аргументів:

1) Буковина, така історична назва території до якої входить Чернівецька область, утворилася на межі трьох імперій: Російської, Австрійської та Османської. Нині на цій землі живуть українці, румуни, молдованці, поляки, росіяни та представники інших національностей. Близько 70 % населення румономовне, однак українську вони знають і люблять не менше. Буковинці співіснують дуже дружно і пишаються різноманіттям культур, що лишили свої сліди й існують дотепер. Можна сказати, що жителі Буковини розвинули свою власну культуру, що об`єднує їх – культуру толерантності.2) Дуже вплинула на моє враження від місцевої молоді наша зустріч зі школярами та студентами у Глибочицькій районній дитячій бібліотеці. Теплий та організований прийом, творчі подарунки та дружню атмосферу мені ніколи не забути. Були згадані доленосні страшні події Євромайдану, що показує, як молодь переймається за свою державу та хоче бачити Україну в Європі!
3) Надихає та викликає повагу діяльність районного краєзнавчого музею, директором якого є колишня вчителька географії. Відчувається відразу її професіоналізм та завзятість. А як чисто й впевнено етнічна румунка володіє українською мовою!
4) На ентузіастах тримається наша Україна. Яскравим прикладом таких альтруїстів є Микола Боднарюк – директор школи і засновник музею археології та етнографії в с. Опришени. Музей цінний не лише кількістю та рідкістю своїх експонатів, а й можливістю послухати, як завзято й душевно про них розповідає пан Микола.

«Історія, як наркотик, хто одного разу почерпнув з її глибин, вже ніколи не може насититися» - влучний вираз про засновника музею

5) Краєзнавчий сільський музей у с. Старий Вовчинець – є унікальною окрасою не лише села, і навіть не Буковини, а всієї України. Ми потрапили туди на другий день після святкування 60-ої річниці музею, і отримали можливість відчути себе в різних епохах історії, починаючи з палеоліту. Відвідайте і ви будете вражені.Наразі СУСН планує проект з підтримки Глибочитьскої дитячої Бібліотеки, але про це – дещо пізніше.
 
Підбиття підсумків Міжнародної акції "Українська політика та ЗМІ очима молоді"

Наприкінці коротке інтерв’ю з Аліною Саєнко та іншими учасниками на місцевому Чернівецькому Інформаційному  Агентстві АСС

https://www.youtube.com/watch?v=QsZXw5AFRb8

 

Про Аліну:

Саєнко Аліна - народилася 27 січня 1995 року в місті Березань Києвської області, наразі навчається в Німеччині в Хайдельберзькому  університеті на факультеті соціології. Активний член громадської організації “Союз Українських студентів Німеччини” в Мюнхені та “Спортінвест” в Березані, Київська область.

Наші партнери та друзі

На цьому місці ми хотіли би щиро подякувати Організаціям, які підтримують нас у наших справах!

Мовні курси

на сторінці Ради іноземців міста Мюнхен

Товариство "Рідна школа"

Гуртожиток,  безоплатно надава приміщення для бюро СУСНу протягом багатьох років.

Українська суботня школа

Приймає діточок на навчання.

AeZA e.V.

Об’єднання лікарів, стоматологів, аптекарів для спільно представлення інтересів перед німецькими державними органами та офіційними інституціями. Займається питанням визнання іноземних дипломів.

MORGEN e.V.

Мережа для громадських організацій іноземців у Мюнхені.

AMIGA Projekt

Підтримка іноземців з вищою освітою на ринку роботи Німеччини.

 

Український Вільний Університет

Єдиний у світі ВНЗ поза межами України з українською мовою навчання

Forum NET.Ukraine

Інтернет-портал, який надає інформацію  щодо різноманітних тему німецько-українських відносин.

Об'єднання українських жінок в Німеччині (сторінка в розробці)

AEGEE

Європейський студентський форум

KHG

Католицька університетська громада в Мюнхені

EHG

Євангельська університетська громада в Мюнхені

СУМ

Спілка української молоді Німеччини

ПЛАСТ Німеччина

Організація польських студентів у Мюнхені

Апостольська екзархія УГКЦ в Німеччині та Скандинавії

Адвокатська контора CMS Reich-Rohrwig Hainz TOV

Німецько-український союз юристів

АСТА МАЙНЦ